Oświetlenie to nasza największa pasja

Promocja

Lampy podłogowe - Namat

Lampy podłogowe Namat – elegancka prostota w klasycznej lub nowoczesnej edycji

Lampy podłogowe Namat są bardzo liczne i w większości należą do stylu klasycznego. Nawet kiedy Namat tworzy oprawę, nawiązującą do nowoczesnych trendów, pozostaje wierny skromnej elegancji klasyki. Pomożemy Ci zorientować się w tym bogactwie prostych kształtów.

Klasyczne lampy podłogowe Namat

Jest ich kilkadziesiąt. Ale tak naprawdę można z nich wyodrębnić kilkanaście wzorów, jeśli chodzi o kształt wyrobów. A reszta – to wersje kolorystyczne.

 • Boren, Eramis, Gala, Gines, Merton, Natan, Negros i Tores. Okrągła opora z delikatnie zaznaczonym stopniem u brzegu. Stelaż składa się z czterech prętów. Środkowy jest prosty i kończy się kloszem. Trzy pozostałe są krótsze i otaczają środkowy. U góry są przywiązane do niego drutem, końcówki mają odwinięte na zewnątrz. Na dole tworzą bardzo wąską trójnogę. Kolory są różne zarówno w przypadku metalowych stelaży, jak i trapezowych abażurów z tkaniny.
 • Unikatowa seria lamp za rachunek jedynego dostępnego koloru – złoty połysk abażuru i czerń stelażu. Chociaż zauważyć można, że stelaż właśnie jest identyczny jak w opisanych wyżej seriach, natomiast abażur jest dłuższy i węższy, jak by wyciągnięty w pionie.
 • Rema, Santa, Silko i Taga. Tu znów ujrzymy podobieństwo do serii, wymienionych na samym początku. Tylko inaczej wygląda zdobienie stelażu. Dodatkowe trzy pręty tak samo tworzą na dole trójnogę, natomiast u góry się kończą w miejscu wiązania. A nad tym miejscem znajdują się trzy krótkie druciki, tak samo przywiązane do środkowego prętu. A obie końcówki każdego drucika są odwinięte na zewnątrz.
 • Adela, Filip, Judyta, Patryk i Sandra. Tu też mamy delikatną odmianę kształtu stelaży w porównaniu do kolekcji, opisanych jako pierwsze. Różnica polega na tym, że górne odwinięte końcówki trzech prętów są uzupełnione umieszczonymi bezpośrednio pod nimi i podobnie odwiniętymi drutami. Poza tym, abażury w danych seriach są nie trapezowe, tylko cylindryczne.
 • Giza, Irma, Nara, Omar, Radan, Redan, Salko i Teri. Kolejna wersja już dobrze znanych nam stelaży. Tym razem wąska trójnoga wokół środkowego prętu jest jedyną jego ozdobą, bez żadnych odwinięć. Abażury mają kształt trapezu.
 • Alan, Celina, Doris, Izzak i Lena. Tutaj nad słynną trójnogą pojawia się na stelażach zupełnie nowa dekoracja – trzy kule o różnych rozmiarach. Największa zajmuje dolną pozycję, najmniejsza – górną. Abażury są trapezowe z niewielką różnicą szerokości na dole i u góry.
 • Atar, Bert, Eliot i Fago. Stelaż – jak w poprzednich seriach. Abażur ma bardziej wyraźną różnicę szerokości dolnej i górnej.
 • Amanda, Eryk, Kornelia, Marcel i Olimpia. Jeszcze jedna wariacja na temat kształtu abażurów – tu cylindry.
 • Amadeusz, Apollo, Feliks, Julia i Salomon. Cylindry pozostają, a stelaż się zmienia. Na miejscu kulek pojawiają się trzy inne figury, generalnie też o okrągłych zarysach.
 • Aniela, Benjamin, Karina, Marika i Samuel. A teraz znów stelaż pozostaje, a cylindry zamieniają się w trapezy.
 • Cezar, Emma, Fryderyk, Klaudia i Livia. Jak już można było się domyślić, w tych seriach abażury będą jak w poprzednich, a stelaż się zmieni nieco. Wracamy do dekoracji z giętego drutu, tego razu tylko z jednego odcinku.

Nowoczesne lampy stojące

Owe są u marki Namat nieliczne i raczej wprowadzają elementy nowoczesności dość ostrożnie. Można powiedzieć, że to jest w pewnym stopniu uwspółcześniony wariant klasyki.

 • Kwadratowy abażur z jednobarwnej tkaniny. Metalowy stelaż w postaci boków prostopadłościanu. Wersje kolorystyczne – szara i biała.
 • Prosty czarny stelaż o okrągłym przekroju. Opora i klosz są kwadratowe. Abażur zrobiony z beżowej tkaniny, jednotonnej albo w czarne roślinne wzory.
 • Metalowa czarna trójnoga i cylindryczny tkaninowy abażur w czterech wariantach kolorów do wyboru.
 • Alicja, Blanka, Emil, Olaf i Sonia. Są to lampy o tym samym kształcie, tylko o różnych odcieniach. Trzy proste pręty są związane w pąk w taki sposób, że na dole tworzą trójnogę, a u góry też rozchodzą się w różne strony, i to jest stelaż. Trzy tkaninowe abażury w formie cylindrów tej samej wielkości okazują się na nieco różnej wysokości. Między prętami trochę powyżej miejsca ich wiązania znajduje się dekoracyjna kulka, dodatkowo ozdobiona jeszcze dwiema małymi kuleczkami od dołu i od góry.

Namat: kompletacja kolekcji z lampami podłogowymi

Kolekcja

Nocna

Ścienna

Żyrandol

Wisząca

Plafon

Adela

+

+

+

-

-

Alan

+

+

+

-

-

Alicja

+

+

-

-

+

Amadeusz

+

+

+

+

-

Amanda

+

+

-

-

+

Aniela

+

+

+

+

-

Apollo

+

+

+

+

-

Atar

+

+

+

-

-

Benjamin

+

+

+

+

-

Bert

+

+

+

-

-

Blanka

+

+

-

-

+

Boren

+

+

+

-

-

Celina

+

+

+

-

-

Cezar

+

+

+

-

-

Doris

+

+

+

-

-

Eliot

+

+

+

-

-

Emil

+

+

-

-

+

Emma

+

+

+

-

-

Eramis

+

+

+

-

-

Eryk

+

+

-

-

+

Fago

+

+

+

-

-

Feliks

+

+

+

+

-

Filip

+

+

+

-

-

Floks

+

-

-

+

-

Fryderyk

+

+

+

-

-

Gala

+

+

+

-

-

Gines

+

+

+

-

-

Giza

+

+

+

-

-

Irma

+

+

+

-

-

Izzak

+

+

+

-

-

Judyta

+

+

+

-

-

Juka

+

+

-

+

-

Julia

+

+

+

+

-

Karina

+

+

+

+

-

Klaudia

+

+

+

-

-

Kornelia

+

+

-

-

+

Lena

+

+

+

-

-

Livia

+

+

+

-

-

Marcel

+

+

-

-

+

Marika

+

+

+

+

-

Merton

+

+

+

-

-

Nara

+

+

+

-

-

Natan

+

+

+

-

-

Negros

+

+

+

-

-

Olaf

+

+

-

-

+

Olimpia

+

+

-

-

+

Omar

+

+

+

-

-

Patryk

+

+

+

-

-

Piwonia

+

+

+

-

-

Quadra

-

-

-

-

-

Radan

+

+

+

-

-

Redan

+

+

+

-

-

Rema

+

+

+

-

-

Salko

+

+

+

-

-

Salomon

+

+

+

+

-

Samuel

+

+

+

+

-

Sandra

+

+

+

-

-

Santa

+

+

+

-

-

Silko

+

+

+

-

-

Sonia

+

+

-

-

+

Taga

+

+

+

-

-

Teri

+

+

+

-

-

Tores

+

+

+

-

-

 

W jakich kolorach są lampy podłogowe Namat Alicja, Blanka, Emil, Olaf i Sonia?

Mają powściągliwe klasyczne kolory – biały, beżowy, brązowy, czarny i szary.

Czy Namat oferuje lampy stojące w jaskrawych kolorach?

Jedynym takim będzie pewnie czerwony. Obecny jest w modelach Fago, Tores, Santa, Radan, Redan.

Czy są oprawy stojące marki Namat na dwie żarówki?

Nie. Natomiast są modele na trzy żarówki – te o trzech abażurach. Reszta lamp podłogowych tej firmy to oprawy jednopłomienne.

Nasze marki