Oświetlenie to nasza największa pasja

Promocja

Lampy podłogowe - TK Lighting (163)

Lampy podłogowe TK Lighting – nowoczesne oświetlenie z klasycznych materiałów

Lampy podłogowe TK Lighting wszystkie są zaprojektowane w stylu nowoczesnym. Jednak użycie różnych materiałów – takich jak metal, szkło, drewno, sklejka, tworzywo sztuczne, tkaniny naturalne – powodują wygląd raz raczej urbanistyczny, a raz bardziej tradycyjny i przytulny. Zapraszamy do poznania naszej oferty opraw stojących marki TK Lighting.

Lampy podłogowe TK Lighting – metalowa solówka czy duet ze szkłem?

Te oprawy wyglądają najbardziej industrialnie.

 • Okrągła opora, stelaż pochylony i delikatnie łamany w jednym miejscu bliżej punktu światła. Klosz przypomina kubek bez uchwytu o zaokrąglonych kształtach. Żarówka świeci w dół pod niewielkim kątem. Jest model biały i czarny.
 • Prosty pochylony pod kątem około 30 stopni stelaż. Klosz na podobieństwo oczka sufitowego o kształcie krótkiej rurki. Kolorystyka – biel lub czerń.
 • Bezkloszowa lampa o stelażu w formie litery J, odwróconej do góry nogami. Większa jego część jest czarna, a uchwyt na żarówkę – patynowy.
 • Też oprawa bezkloszowa i w tejże kolorystyce, co poprzednia. Stelaż składa się na ramkę, utworzoną jak by z czarnych rur, które w górnych kątach łączą się za pomocą patynowych narożników. Do jednego z boków tej ramki od jej środka przymocowane są trzy żarówki w patynowych uchwytach. Opora jest prostokątna – w harmonii ze stelażem.
 • Oryginalny klosz z zabarwionego w grafit przezroczystego szkła przypomina słoik. Stelaż – prosty cienki słupek na okrągłej oporze.
 • Stelaż pionowy, u góry zagięty w bok. Klosz w postaci ściętej od dołu kuli wisi na jego końcówce. Zrobiony jest z tonowanego, ale zachowującego przezroczystość szkła w odcieniu grafitowym. Jest wersja na trzy klosze – umieszczone są na różnych bokach całkowicie wyprostowanego stelażu, na różnej wysokości. Żarówki świecą w boki, i kule odpowiednio są ścięte z boku.
 • Tym razem szklana kula ma ścięcie od góry i jest otoczona drugą taką kulą, ale większą i wykonaną z drutu. Stelaż – trójnoga. Kolorystyka – jak wyżej, czerń i przezroczysty grafit.

Oprawy stojące TK Lighting – drewniane akcenty

Niżej opisane lampy chyba najbardziej dają wrażenie przytulności i ciepła. Właściwie z powodu szerokiego zastosowania drewna.

 • Po śródku płaskiej czarnej metalowej opory stoi okrągły drewniany słupek w kolorze buku. A w jego boku wbudowana jest podłużna oprawka LED.
 • Prawie to samo, tylko słupek ma prostokątny przekrój i dwie wbudowane w boki oprawki LED.
 • Wysoka drewniana trójnoga, na której mieści się tkaninowy klosz o kształcie szerokiego i niskiego cylindru. Kolory abażurów – biały, szary i czarny.
 • Tu trójnoga jest niższa, natomiast klosz wyższy – w postaci mocno wyciągniętego w pionie trapeza. Dostępne są modele białe i szare.
 • Znów wysoka trójnoga, w środku której mniej więcej w połowie wysokości umieszczono okrągly blat. Poza tym, że wygląda uroczo, to jeszcze jest bardzo praktyczny. Można na nim postawić doniczkę z kwiatkiem, kubek z kawą, odłożyć aktualnie czytaną książkę. Blat oraz dolną połowę trójnogi wykonano z drewna, a górną jego połowę – z metalu, pofarbowanego na biało. Tkaninowy trapezowy abażur też jest biały.
 • Drewniany stelaż, przypominający dźwig budowlany. Czarna prostokątna opora i tegoż koloru metalowy klosz o kształcie okrągłego półmiska.
 • Stelaż z drewna w kształcie litery L do góry nogami. Na jego „daszku” leży niski cylindr klosza. Ten tkaninowy abażur oraz okrągła metalowa opora mogą być w kolorze białym lub szarym.
 • Cienka metalowa rurka stelażu ma wokół siebie szerszą otoczkę z drewna – prawie na całej długości, zaczynając od dołu. Cylindryczny szeroki abażur z tkaniny i okrągła opora z metalu. Odcień drewna – jasny dąb, opory i klosza – biel lub grafit.
 • Trójpłomienna bezkloszowa lampa z metalu i drewna (jasny dąb). Drewniana jest prostokątna ramka stelażowa, w środku której znajdują się żarówki. Metalowe (i pomalowane na czarno) są uchwyty na żarówki oraz prostokątna opora.

Lampy podłogowe TK Lighting – urok tkaninowych abażurów

Opiszemy tu oprawy stojące, które oprócz kloszy z tkaniny, łączą także stelaże głównie z metalu, czasami tylko z niewielkim dodatkiem tworzywa sztucznego.

 • Nazwa uzasadniona kształtem, który przypomina złożony parasol o ściętej końcówce. Dostępne aż 4 kolory: oprócz tradycyjnych bieli, czerni i szarości, znajdziemy model w oryginalnym odcieniu dżinsowym.
 • Jednobarwna minimalistyczna oprawa. Okrągła opora, pionowy stelaż, trapezowy abażur.
 • Stelaż jak w poprzedniej serii. Klosz cylindryczny składa się z dwóch części. Dolna jest w kolorze białym lub czarnym, a górna – w chromowym lub złotym odpowiednio. Kolor stelażu jest zbieżny z tą dolną.
 • Taki sam stelaż, klosz też cylindryczny i też z dwóch części, ale urządzonych zupełnie inaczej. W środku jest zwykły abażur z tkaniny, a wokół niego – nieco większy cylinder metalowy, ułożony z zygzaków. Kolor czarny.
 • W tej serii stelaż się zmienia na delikatnie gięty – jakby nieco pochylona postać. A jej „spuszczona głowa” – to, oczywiście, zawieszony na samym końcu abażur. Ma kształt szerokiego trapeza z niewielkim kątem pochylenia boków.
 • Gięcie stelażu danej lampy przypomina bardziej szyję łabędzia, który chciałby wyczyścić piórka na skrzydle. A jego „główką” jest klosz w postaci lekko rozrzerzającej się ku dołowi tuby.
 • Klasyczna trójnoga i cylindryczny klosz – biały lub czarny zewnątrz i złocisty wewnątrz. Wisienką jest wstawka po środku abażuru, składająca się z kilkunastu rzędów drobnych okrągłych wycięć. Tak że w tym miejscu klosz prześwituje.
 • Trójnoga, której wierzchołki nie łączą się ze sobą, a rozchodzą się w różne strony, tworząc jak by drugą trójnogę do góry nogami. A miejsce połączenia-skrzyżowania „nóg” znajduje się nieco niżej. Trójkąty, utworzone przez te nogi stelażu, współbrzmią z trójkątami, z których składa się jakby łamany abażur. Kolor – czarny z odrobiną złota.
 • Stelaż na podobieństwo żurawia do studni. Wiszący „na miejscu wiadra” klosz ma kształt szerokiego trapeza. Całość jest szara.

Czy TK Lighting Vaio – to jest w pełni ukompletowana seria, są inne rodzaje opraw?

Kolekcja włącza także kinkiet, lampkę nocną oraz plafony na 3 i 5 punktów światła.

W jakich kolorach dostępne lampy podłogowe TK Lighting Wire?

To jedna z najbardziej kolorowych kolekcji tej marki. Oprawy stojące są czarno-złote, biało-srebrne oraz pomarańczowe.

Czy TK Lighting oferuje żarówki w komplecie z lampami?

Tylko z tymi, o których napisaliśmy wyżej, że mają wbudowaną oprawkę LED. Do reszty można u nas dokupić żarówki w kategorii „Akcesoria”.

Nasze marki