Oświetlenie to nasza największa pasja

Nowodvorski Lighting (1959)

27 lat temu Tadeusz Nowodworski z bratem Wacławem i bratankiem Bartłomiejem rozpoczęli działalność z myślą, że lampy mogą nie tylko rozświetlać wnętrza, ale i cieszyć oko. Przez lata rodzinna firma stała się firmową rodziną, obecną aż na ponad 50 rynkach świata. Jednak nadal ich oprawy tworzymy w dwóch zakładach produkcyjnych na Śląsku, w Częstochowie i Siemianowicach Śląskich. Mając pełną kontrolę nad procesem, mogą wychodzić poza standardowe rozwiązania. Dzięki temu ich oświetlenie zdobywa nagrody o światowym znaczeniu.

Czytaj dalej

Oświetlenie Nowodvorski, to kolejny przodujący producent w Polsce, który stawia na jakość oraz innowacyjność produkcji, jeśli chodzi o lampy do wnętrz. Lampy sufitowe Nowodworski, produkowane są z wielu różnych materiałów, a producent ceni sobie twórczość, jaką wkłada w każdy etap tworzenia nowej linii. Nasze biura kooperacji znajdują się w Częstochowie, która nosi miano polskiej stolicy oświetlenia. Zakład produkcyjny natomiast posiadamy w Siemianowicach Śląskich.

Hale tego producenta zaopatrzone są w nowoczesny i specjalisty sprzęt, a cały proces jest zautomatyzowany dzięki pracy zaawansowanego algorytmu. Takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą jakość wykonania każdej lampy z ogromną dokładnością i precyzją.

Oświetlenie Nowodworski powstaje pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, by co roku sprzedać się w ilości ponad miliona sztuk. Lampy Nowodworski sprzedawane są także do krajów, takich jak Rumunia, Słowacja, Szwecja, a nawet do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Polsce nasze lampy znajdą Państwo w sklepach typu Obi oraz Castorama, Red & White i wielu innych.

Lampa Nowodworski — modna rzeźba na ścianę

Oświetlenie Nowodworski, to wychodzące poza zwykłe ramy klasyki obudowy żyrandoli, lamp, a także kinkietów i sufitówek. Jeśli poszukują Państwo czegoś szalenie odmiennego, to te produkty spełnią takie oczekiwania. Doskonałe do nowoczesnego salonu, studio lub mieszkanie typu loft. Z naszych produktów korzystają też najmodniejsze bary i restauracje na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Nasze produkty cieszą się także popularnością na wszelkich wystawach i w studio fotograficznym. Wykonanie oraz zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że lampy Nowodworski oświetlą sprecyzowanym strumieniem światła dokładnie to, na czym Ci zależy. Elementy typu „Nature, folk oraz boho” są teraz bardzo na topie. Idąc za tym, staraliśmy się wykonać coś fajnego, innego oraz przede wszystkim kojarzącym się z EKO. Ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna i wpisuje się w misję naszej marki.

Nowoczesne lampy, to nie tylko trendy!

Obok nowoczesnego oświetlenia do mieszkania lub domu, modnym designie i zdobieniu, ważne jest jeszcze, aby wraz z jakością wizualną szła jakość technologiczna. Wszystkie lampy dostępne w naszej ofercie wyposażone są w nowoczesną technologię. Żarówki tworzone specjalnie do danego modelu lampy Nowodworski wykonane są w technologii LED. Są nie tylko energooszczędne, ale także ekonomiczne i przede wszystkim, bezpieczne w użytkowaniu.

Działają dłużej, pewniej i nie tracą mocy tak szybko, jak żarówki starszego typu. W przypadku stłuczenia nie zachodzi ryzyko zranienia, ponieważ żarówki LED wyposażone są jedynie w kilka diod. Oświetlenie LED pomaga w walce o lepszy klimat i zanieczyszczenie środowiska. Wychodząc naprzeciw ludziom, chcącym aktywnie uczestniczyć w walce o dobro naszej planety, postanowiliśmy zastosować w naszych lampach to rozwiązanie.

Kinkiet do zadań specjalnych

Pragniemy wspomnieć, że w naszej ofercie dużą popularnością cieszy się kinkiet Nowodvorski. Szczególnie fajne są modele z serii Oslo, Wheel Lux lub Stalactite, a także Amalfi. Obok żyrandolu lub lampy z tej samej linii, cudownie rozproszą światło na krawędzi ściany, a jeśli pokój wykończony jest tapetą, to kinkietem można subtelnie podkreślić jakiś istotny detal na rysunku. Kinkiety dają bardzo dużo możliwości zabawy światłem. Dobre prezentują się także zawieszone pod pułkami na książki, lub zwyczajnie obok sofy wnosząc do salonu nieco symetrii.

Obok kinkietów, zainteresowaniem cieszą się nasze produkty typu oświetlenie szynowe Nowodworski. Jest to kolejna gama produktów, które świetnie spełniają rolę, jeśli trzeba oświetlić jakiś obiekt lub pomieszczenie punktowo. Dobierając odpowiedni poziom jasności żarówek, oświetlenie szynowe wpisze się w kanony wykończenia kuchni, przedpokoju lub pokoju dziennego. Oświetlenie szynowe Nowodvorski pozwala wyżyć się designersko osobom zakochanym w tworzeniu swojego otoczenia. Ilość możliwości rozmieszczenia, kątów nachylenia stwarza warunki do spełnienia się w pasji wystroju wnętrza.

Nowodvorski Lighting posiada kilkadziesiąt nagród, dyplomów, certyfikatów i wyróżnień. Z malutkiej rodzinnej firmy, jaką był w 1994 roku, wyrósł na dużego producenta. Wciąż jednak niesie w sobie tradycyjne wartości – zaufanie, wierność, staranność.

To wszystko sprzyczynia się do sukcesu, jaki odnosi w świecie oświetlenie Nowodvorski. Bogate wzornictwo, jakość bez zarzutu, niezawodna funkcjonalność – oto cechy, wyróżniające tę markę.

Gdzie i jak Nowodvorski produkuje i sprzedaje lampy

Siedziba firmy znajdzje się w Częstochowie – polskiej stolicy oświetleniowej. Natomiast moce produkcyjne umieszczone są w Siemianowicach Śląskich.

Do wyrabiania lamp służą dwa zakłady, zaopatrzone w najnowocześniejszy automatyczny sprzęt. Komputeryzowane sterowanie maszynami gwarantuje stuprocentową precyzję cięcia, wykrawania, gięcia, formowania, wtryskiwania, prasowania oraz innych rodzajów obróbki materiałów.

Z pomocą tej techniki i pod okiem doświadczonych fachowców powstają niezrównane lampy Nowodvorski. Codziennie rodzi się ich kilka tysięcy sztuk. A rocznie sprzedaje się ponad milion.

Tych ilości wystarcza do zaspokajania potrzeb nie tylko rodaków, ale również mieszkańców innych krajów. W więcej niż pięćdziesięciu państwach można cieszyć się wspaniałymi wyrobami tej polskiej marki. Między innym w Austrii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Grecji, Holandii, Izraelu, Kirgistanie, Litwie, na Malcie. W liczbie szczęściarzy także są rezydenci Nigerii, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wielu innych krajów.

Produkowane przez Nowodvorski lampy w większej części (powyżej 50%) są sprzedawane za granicę. W Polsce można je kupić w sieciach Obi, DIY, Castorama, Black Red White. Także u dystrybutorów, w hurtowniach, sklepach specjalistycznych, w tym u nas w Pstryku.

Nowodvorski – oświetlenie do każdej aranżacji

Twórcy opraw danej marki bez przerwy szukają co raz nowych wzorów, nieustannie obserwując współczesne tendencje interierowe. Aktualna oferta przekroczyła już 1500 modeli. Pozwala to wybrać z nich pasujące do jakiegokolwiek wnętrza.

Cały wachlarz opraw jest podzielony przez producenta na grupy według stylu i przeznaczenia:

 1. Modern
 2. Kids
 3. Classic
 4. Bent Glass
 5. Outdoor
 6. Spotlights
 7. Bathroom

Nowodvorski: kinkiety oraz inne lampy zewnętrzne

Marka zatroszczyła się o rozświetlenie nie tylko wnętrz, ale również ogródków, fasad, dachów oraz innych obiektów zewnętrznych. Znajdziemy w ofercie:

 • Reflektorki Bush tworzywno-aluminiowe, Ottawa ze szkła i tworzywa, Spike LED z aluminium.
 • Kinkiet Nowodvorski do zastosowania na zewnątrz przedstawia się w dość szerokim asortymencie. Ładnie podświetlą ściany budynku modele z serii Desna, Zem, Kongo, Kibo, Indus, Spey, Havana. Wykwintnie zareprezentują się Horse, Nico, Don, Tay, Primm, Orinoko, Patras, Amur, Argos, Lanter, Tybr. Dopasują się do rozmaitego wykończenia Soul, Lhotse, Mekong, Thika, Mistral, Rio, Negro, Fog, Sierra. Zasługują na uwagę także Rock, Donut, Lima LED, jak i reszta produktów tej kategorii.
 • Lampy stojące wniosą niepowtarzalny klimat do Twojego ogródka lub patio. Wyróżnić chcielibyśmy oprawy linii Cumulus, Star, Tepic LED, Horn, Mahe, ale poznać warto wszystkie.
 • Oferowany przez Nowodvorski plafon zewnętrzny jest oporny na warunki atmosferyczne, a przy tym nie mniej atrakcyjny wzorniczo. Produkty Puebla, Hexa, Merida, Edesa oraz inne tego rodzaju sprawdzą się pod wiatą przy wejściu albo w pawilionie ogrodowym.

Nowodvorski – sklep, dom, lokal czy biuro w dobrym świetle

Firma kreuje rozwiązania jak do mieszkań i domów prywatnych, tak i dla typowo komercyjnego użytku. Jej wewnętrzne oprawy to:

 • Lampy podłogowe, uzupełniające linie Miki, Cosmo, Big Boy, Baron, Tampa, Katerina, Wood Boy, Across. Unikatowe są Alaska, Emy, Monaco, Torino, Zelda, Muse. Zachęcamy do obejrzenia całego asortymentu.
 • Kinkiety Nowodvorski – bezanalogowe modele z rodzin Oslo, Wheel Lux, Ver, Narwik, Stalactite, Malwi, Amalfi. Oryginalny wizerunek mają Coba, Awinion, Workshop, Ika, Dover, Viper, Simple, Manufacture, Alaska, London, Jukon. Oszałamiają elegancją Salina, Costa, Cafe i wiele innych.
 • Opawy biurkowe włączają kilkadziesiąt modeli praktycznych i stylowych lamp. Wymienimy wybrane: Rocket, Pocatello, Tesalli, Wheel, Aveiro, Miguel, Magma, Castine.
 • Plafony Nowodvorski zadziwiają różnorodnością wzorów. Obejrzyj na przykład Alehandro, Osaka, Tahoe, Sis, Kendo, Attyka, Carson, Eye, Salva, Croco, Form. Przekonasz się, że naprawdę da się dobrać oprawę na każdy gust.
 • Spoty i szynoprzewody – współczesne minimalistyczne i praktyczne rozwiązania. Ujęte są w kolekcjach Vespa, Cross, LED Pro, Iris i kilkunastu innych.
 • Żyrandole Nowodvorski przeważnie mają w miarę tradycyjny, chociaż jednocześnie uwspółcześniony wygląd. Są to między innym produkty Sevilla, Pireus, Korynt, Olimpia, Victoria, Twist, Fresco, Dakar, Silverado, Margaret.
 • Obrazówki Degas, Monet, Gaudi, Van Gogh, Goya doskonale naświetlą dzieła mistrzów – i nie tylko tych, których imiona noszą.
 • Lampa sufitowa Nowodvorski (oczko downlight) jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla oświetlenia punktówego. Wybieraj spośród opraw Ceiling, Mod, Dot, Eol, Helios itd.
 • Unikatowy firmowy system Cameleon pozwala skompletować własne oprawy z zaproponowanych do wyboru części: kloszy, stelaży i kabli. Posiadamy ponad dwieście elementów w tej kategorii.
 • Nowodvorski lampa wisząca to około czterechset produktów, gwarantuących klimatyczną aranżację każdego rodzaju pomieszczenia. Barrel, Cone, Pear, Hawk, Cora, Soft, Scorpio, Ufo, Foggia, Globe, Polaris, Bio, Minimal, Alice… I to tylko początek.

Poznaj całą naszą ofertę Nowodvorski i urządź sobie wymarzone oświetlenie.

Jaki plafon Nowodvorski będzie pasował do oświetlenia w sklepie?

W katalogu, który producent dedykował oświetleniu comercyjnemu, są plafony Ios w wersjach o mocy 20, 30 i 40 W.

Chciałabym żyrandol Nowodvorski, ale w stylu typowo nowoczesnym, mogę poprosić o poradę?

Polecamy oprawy z serii Flex, Mill, Laser, Spider, Imbria, Fiord.

Czy lampa wisząca Nowodvorski jest w edycji dla dzieci?

Tak, w pokoju dziecięcym sprawdzą się Honey, Malwi. Jest też duży wybór dziecięcych kinkietów – Plan, Puzzle, Toy Star itd.

Nasze marki