Oświetlenie to nasza największa pasja

Shilo - Dohar

Lampy Shilo – Dohar powstały jako autorska kolekcja Dominika Respondeka. Jest on renomowanym projektantem, od lat współpracującym z producentem oświetlenia Shilo.

Dohar to oprawy o designie na tyleż prostym, jak i genialnym. To jest prostota rzetelnie przemyślana, pozostała po odcięciu wszystkiego, co nieistotne. Jednocześnie zostawiająca przy sobie wybraną najważniejeszą cechę wyróżniającą, która nadaje wyrobowi powściągliwą elegancję.

Linia Dohar zawiera tylko 10 serii produktów. Ale w każdej z nich jest ogrom wariacji, tak że naprawdę jest z czego wybierać i nad czym się zastanowić.

Kolorystyka i materiały lamp Shilo – Dohar

Do tych niezwykłych opraw oświetleniowych wykorzystano 5 kolorów:

 1. czarny,
 2. biały,
 3. chromowy,
 4. miedziany,
 5. mosiężny.

Są wyroby monochromatyczne oraz łączące dwa lub trzy z wymienionych barw. Niektóre serie pozwalają wybrać dowolne połączenie.

Na przykład, w stylowych kinkietach Shilo – Dohar Alha E White stelaż jest biały, złącze stelażu z kloszem – chromowe. A kolor samego klosza można wybrać z pięciu podanych wyżej.

Tak samo plafony Alha N dostępne są w wersjach czarnej i białej. A dodatkowo do wyboru jest końcówka, która może być albo tego samego koloru, albo odmiennego – chrom, miedź, mosiądz.

Jeśli chodzi o materiał, to zarówno stelaż, jak i klosz każdego produktu jest metalowy.

Kształty i wymiary opraw Shilo – Dohar

Autor kolekcji zainspirował się prostą geometrią. W jego kreacjach zobaczymy:

 • Trójkąty. Widzimy ich wyraźnie w kienkietach Kabe i Nurh. Trójkątne zarysy mają także przewody w wiszącyh oprawach Viwin.
 • Koła. Wszystkie klosze i abażury Shilo – Dohar są okrągłe w przekroju. Mogą to być wąskie tuby, jak w Alha, czy szerokie cylindry, jak w Ihi i Bonar.
 • Prostokąty. Spotkać je można w stelażach żyrandoli Alha H, lamp ściennych Alha E oraz podłogowych Bonar i Paa. Poza tym, jak patrzymy na tuby i cylindry dokładnie z boku, to też wychodzi prostokąt.
 • Z rzadka – linie wygięte. Tworzą je głównie przewody – w oprawach wiszących Dubu, Dobo, Kumo.

W wielu modelach jest opcja wyboru długości/wysokości przewodów/oprawy. Przykładem model Viwin V5, który może zwisać na 81 do 219 cm od sufitu. Albo Alha Y, którego długość można wybierać od 70 do 130 cm – aż siedem rozmiarów w dziesięciocentymetrowych odstępach.

W samej nazwie serii Viwin i Viwin Mini wykazuje się różnica w rozmiarach. Pierwsza seria ma klosze o średnicy 12 cm, druga – dwa razy mniejsze. Ale odmienność ich na tym się nie kończy. Wersja Mini dodatkowo ma dół klosza obcięty po skosie. To sprawia, że ma bardziej wyszukany wygląd.

Shilo – Dohar Viwin 45 (w wariantach zwykłym i mini) wyróżnia się kątem ustawienia klosza. Zwykły Viwin jest prostopadły do sufitu i podłogi, natomiast 45 – pod odpowiednim kątem.

Różnica kształtów między spokrewnionymi rodzinami lamp czasami bywa ledwie uchwytna. Patrząc na plafony Alha Y i Alha T, możemy nie od razu dostrzec, że pierwsze mają zgrubioną część pod samym sufitem. Jednak dla znawców nawet taki detal ma znaczenie przy wyborze oświetlenia dekoracyjnego.

Oświetlenie Shilo – Dohar w ofercie sklepu Pstryk

Z zadowoleniem i dumą oferujemy wyjątkowe oprawy designerskie marki Dohar:

 • kienkiety,
 • żyrandole,
 • zwisy,
 • lampki nocne,
 • plafony,
 • lampy stojące.

Spieszymy także pocieszyć Cię wiadomością, że:

 • Cały asortyment sprzedajemy w cenie, ustalonej przez producenta.
 • Zawodowo doradzamy w kwestii doboru produktów oświetleniowych do Twojego wnętrza.
 • Gwarantujemy dostawę gratis przy zakupie na kwotę powyżej 300 złotych.

Na ile żarówek można znaleźć żyrandol Shilo – Dohar?

Maksymalna ilość – 8 źródeł światła, jak w modelach Alha H (są też dwu- i czteropłomienne w tej serii). Bonar – żyrandole jednopłomienne.

W rodzinie lamp Shilo – Dohar Paa nie widzę kienkietów, czy są?

Niestety, tylko lampy wiszące, podłogowe i biurkowe. Natomiast naszym zdaniem całkiem pasują do nich kinkiety Alha H.

Czy można połączyć w jednym mieszkaniu czy nawez pokoju lampy Shilo – Dohar z różnych serii?

Nie ma przeciwwskazań. Świetnie kombinują się ze sobą na wzajem przykładowo Bonar, Ihi, Paa.

Nasze marki