Oświetlenie to nasza największa pasja

PROMO

Żyrandole - biuro

Żyrandole do biura

Czytaj dalej

Jedną z najważniejszych rzeczy w biurze jest oświetlenie. Nawet jeśli korzystasz z komputera, czy laptopa i wydaje Ci się, że wystarczy zwykła jarzeniówka, by doświetlić biuro - jesteś w błędzie. Oświetlenie biura wpływa na efektywność Twoich pracowników, ale także na wizerunek firmy. Elegancki biurowy żyrandol od razu przyciąga wzrok i sprawia, że biuro staje się bardziej przyjaznym miejscem dla każdego odwiedzającego.

Dlaczego odpowiednie oświetlenie w biurze jest takie ważne?

Odpowiednie doświetlenia miejsca pracy jest równie ważne, jak dobry sprzęt, a przecież nie ma nic bardziej demotywującego i obniżającego efektywność jak za wolny komputer, czy też brak narzędzi do pracy. Ze światłem jest tak samo. Jeśli masz do dyspozycji tylko męczące oko jarzeniowe światło lub lampki biurowe, nie jest to zdrowe rozwiązanie.

Przemęczony wzrok to przemęczony pracownik. Kiedy jesteś zmęczony, automatycznie spada Twoja efektywność, motywacja do działania, zaczynasz popełniać błędy, których przy odpowiednim oświetleniu byś nie popełniał. Dlatego właśnie niezmiernie ważne jest to, by odpowiednio dobrać różne rodzaje oświetlenia do biura. Żyrandole biurowe stają się coraz bardziej popularne - dlaczego tak się dzieje?

Oświetlenie biura na miarę XXI wieku

W porównaniu do minionych lat w biurach spędzamy coraz więcej czasu, coraz więcej osób pracuje też w sektorze usług - powstaje więc coraz więcej biur. Dlatego właśnie całe wyposażenie biura - w tym także żyrandole biurowe- powinno nie tylko spełniać swoje funkcje, ale także doskonale wyglądać. Smutne, proste, metalowe lampy, czy też zbyt zindustrialozowane LED-owe listwy nie są już wystarczające. Biuro stało się naszym drugim domem - w końcu spędzamy w nim niekiedy więcej niż 8 godzin dziennie.

Stąd właśnie intencje projektantów i światowej klasy office designerów, by biuro stało się bardziej przestrzenią dla ludzi. Ba! Wręcz niektóre korporacje liczą na to, że pracownicy będą w biurach spędzać całe dnie - projektowane są specjalne pokoje do relaksu, odpoczynku, strefy rozrywki, sale do medytacji, stołówki, a nawet przedszkola. Pomyśl więc, jak ważne w takiej przestrzeni staje się dobrze zaprojektowane i wkomponowane oświetlenie. Żyrandole do biura pozwalają w tej - bądź co bądź - chłodnej, roboczej przestrzeni stworzyć cieplejszy, bardziej przyjazny dla ludzi klimat.

Oświetlenie luksusowego biura i reprezentacyjnej przestrzeni - jak je zaplanować?

Na szczególną uwagę zasługują przestrzenie, w których estetyka gra kluczową rolę. Kancelarie notarialne, adwokackie, biura projektowe, eleganckie butiki, gabinety lekarskie, przestrzenie recepcji i poczekalni - te miejsca wymagają wyjątkowej oprawy. Dobrze dobrane żyrandole biurowe mogą skutecznie poprawić nastrój miejsca. Możliwość ściemniania i rozjaśniania oświetlenia, czy też kolorowe żarówki dodatkowo ułatwiają stworzenie ciekawej gry świateł i podkreślenie charakteru danego wnętrza. Zanim podejmiesz decyzję o konkretnym wzorze żyrandola do biura trzeba pamiętać o tym, że dobrze byłoby, by jego kształt oraz użyte materiały nie utrudniały utrzymania go w czystości.

FAQ:

Jaki żyrandol dobrać do biura w klasycznym stylu?

Przy doborze żyrandola do biura należy kierować się nie tylko zapotrzebowaniem na oświetlenie na danym stanowisku, ale również stylem całej aranżacji wnętrza. Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne żyrandole z kloszami o różnych kształtach i rozmiarach. Uniwersalne wzornictwo, naturalne materiały i możliwość wykorzystania tradycyjnych żarówek z gwintem sprawia, że to wciąż najchętniej wybierana opcja.

Do jakich wnętrz pasują żyrandole LED-owe?

Od czasu boomu na oświetlenie LED- owe coraz częściej spotykamy też nowoczesne, aluminiowe lampy o wymyślnym wzornictwie zaopatrzonych w diody LED. Coraz chętniej sięgają po takie rozwiązania minimaliści i miłośnicy mocnych, ultranowoczesnych, wręcz futurystycznych akcentów. Tego typu lampy świetnie sprawdzą się w salonach wystawienniczych, w nowocześnie urządzonych recepcjach i minimalistycznie urządzonych przestrzeniach z meblami na wymiar, w których takie żyrandole staną się efektownym akcentem.

Jaki żyrandol najlepiej będzie pasował do nowoczesngo biura?

Z kolei biura i przestrzenie w stylu loftowym i industrialnym stawiają na oświetlenie bardziej przypominające elegancko wykończone żarówki na kablach zwisające ze stropu, czy też lampy naśladujące techniczne oświetlenie hal produkcyjnych. Miłośnicy przytulnego, choć chłodnego skandynawskiego stylu wybiorą żyrandole biurowe wyposażone w jeden lub kilka mniejszych abażurów, które na rynku występują w przeróżnych kolorach i kształtach. Żyrandole LED-owe oraz oświetlenie kasetonowe, czy też lampy halogenowe będą dobrze prezentować się w nowoczesnych wnętrzach, w których istotne jest to, by lampa sama w sobie nie wyróżniała się spośród elementów wyposażenia wnętrza, a stanowiła efektowne tło, lub też nawet po prostu podświetlała inne elementy dekoracyjne takie jak dzieła sztuki, rośliny, czy też panele 3d na ścianach.

Nasze marki